Historie
Princip
Aplikace
Použití
Eshop

Ke svícím je napsáno mnoho předsudků a nepravdy. Proto jsem se rozhodl založit tyto stránky, abych objasnil fakta o práci se svícemi. Možná si říkáte, proč zrovna toto? Jelikož jsem měl tu čest poznat jejich léčivé účinky sám na sobě a na svých přátelích a klientech. Díky svícím jsem mohl pomoci několika desítkám lidí zbavit se svých potíží a ukázat jim jinou možnou cestu k uzdravení.

Michal Ježek

Kdy vznikly svíce?

Není to žádný nový vynález, i svíce mají svou historii, a to tisíciletou.

Asi si říkáte: „ To aplikuji na své tělo v dnešní době stejnou věc, co v dávnověku?“ Dnes je technika svící samozřejmě kvalitnější. Do dnešní podoby měly starodávné svíce daleko. Jsou vyráběny z jiných materiálů, ale princip je stejný.

Naši předci tušili, že pokud je člověk nemocný, je to důsledek nedostatečné životní energie. Věřili, že skrze svíci se z nás odstraní jakýsi zlý duch a energie se v nás probudí. Na otázku, kdy se svíce začaly využívat, jsme si již odpověděli.

Komu v dávnověku vděčíme za jejich vznik?  Existuje více názorů, kde se svíce poprvé objevila. Byli to staří Keltové, Slovani, Indiáni nebo šamani, kdo s touto technikou vytahování si zánětů a nečistot z těla pomocí svící přišli. I staří Májové o sebe velice pečovali a měli spoustu rituálů, mezi které patřily právě i ušní svíčky.

Ebook: tělové terapeutické svíce v praxi

Co byste dělali, kdyby neexistovali žádní doktoři a vaše zdravotní problémy byly jen ve vašich rukou? Žádné nemocnice, sestřičky, léky, injekce, antibiotika, teploměry.Přesně tak na tom kdysi byli právě naši předci, lékařská péče byla nedostupná.

A tak jim nezbývalo nic jiného, než si poradit sami a vymyslet nějaké pomůcky, metody, přírodní léky. O pomoc žádali matku přírodu. Před Indiány, Slovany a Kelty se používaly duté trubičky z kůry stromů (břízy), duté stonky různých rostlin či hliněné trubky. Poté se přišlo s nápadem kukuřičných listů a novinového papíru. Posléze se objevil způsob ponoření této trubičky do vosku či smůly a hoření trvalo déle.

Ucho bylo považováno za vstupní orgán. Nachází se zde aktivní body všech tělesných orgánů, ucho má tedy tu moc, že ovlivňuje energii našeho těla.

Svíce mnou ručně vyrobené jsou 100% PŘÍRODNÍ. Na tom si zakládám, je to mé know-how. V dnešní době patří k základnímu materiálu plátýnko, včelí vosk a přidávám kurkumuprotizánětlivými účinky.

Michal Ježek

Pojďme si o včelím vosku něco povědět. Jak už z názvu plyne, vzniká v těle některých druhů včel. Barva je podobná pláži, běložlutá. Vosk dobře izoluje teplo, elektřinu a odpuzuje vodu. Jeho náhražkou je parafín, který však není ohebný tak, jako pravý včelí vosk.

Michal Ježek

Voní vám více levandule, eukalyptus či rozmarýn? Jsou to základní esence, které doporučuji použít při aplikaci svící pro zvětšení efektu. Nejpoužívanější jsou zejména pro své účinky. Eukalyptus rozproudí myšlenky, rozmarýn v nás rozproudí energii a levandule zklidní tělo a duši.

Michal Ježek
Historie
Princip
Aplikace
Použití
Eshop