Historie
Princip
Aplikace
Použití
Eshop

Princip působení terapeutických svící

Léčba pomocí svící pramení z historie, avšak to že se zachovala až dodnes má své důvody. Za vším můžeme najít komínový efekt vznikající při hoření. Když má člověk zdravotní potíže, má v těle zablokovanou energii. Právě svíce svým hořením v našem těle energii rozproudí, zbaví nás nečistoty a uvolní naše tělo, svalové napětí. Proto je důležité, aby svíce co nejlépe doléhala na naši pokožku. Přičemž psychosomatika a naše tělo spolu úzce souvisí, proto tyto oblasti propojuji. Svíce působí také na bolesti hlavy, migrény, zaraženou rýmu. Tím, že svíci máme přiloženou a mírně tlačíme na kůži, vzniká podtlak. Uvolní se samoléčebná energie těla a potíže se z podkoží vtahují do svíce.

  • Na obrázku níže můžeme vidět, jak hnisavé usazeniny stoupají svící nahoru. Kouř prochází do našeho těla a jde zpátky, principem je tedy cirkulace. S nečistoty jako jsou záněty, myomy, otoky či cysty se můžeme rozloučit.

Dnešní doba nás láká pořád k novým přechemizovaným vymoženostem, které nás „zaručeně“ zbaví potíží. Jsem toho názoru, že bychom neměli zavrhovat znalosti a zkušenosti předků. Moudrý člověk se k osvědčeným metodám navrátí.

Michal
Michal

Lidem stačila dříve moudrost, zkušenost a fungující rady, které si mezi sebou předávaly. A používání svící se přes tisíciletou tradici dochovalo až do dnešní doby. Není to důkaz nad důkazy, proč svíci také vyzkoušet?

Historie
Princip
Aplikace
Použití
Eshop