Historie
Princip
Aplikace
Použití
Eshop

Praktické příklady použití ušních svíček

Jak tedy probíhá správná aplikace?

  1. V podstatě stejně jako u „tělových svící“. Nejdříve začneme s přípravou. Na stolek si položíme svíci a sirky (popř. zapalovač), sklenici s vodou na uhašení svíce,papírový ubrousek (na podložení svíce), pinzetu nebo nůžky (na odstřihávání odhořelých zbytků).
  2. Nejlepší poloha ošetřovaného je na boku, aby byla hlava ve vodorovné poloze. Začínáme svíci aplikovat na levé ucho, následně na pravé ucho. Jestli máme potíže v pravém uchu, začínáme postiženým a následně pokračujeme druhým. Na ucho přiložíme prodyšný ubsouseka svíci mírným tlakemzasunemenehořlavý koncemkolmodo ucha šroubovitým pohybem.
  3. Celou dobu svíci držíme u ucha a otáčíme jí, dokud se nezabrání unikání kouře. Tím vytvoříme komínový efekt, na jehož principu se z ucha do svíce vytahují nečistoty a usazeniny. Během terapie můžeme slyšet zvuk připomínající praskání ohně v krbu, můžeme vnímat mírné teplo.
  4. Nezapomínáme odebírat ohořelý zbytek během hoření buď pinzetou, nebo ostřihneme nůžkama do připravené nádoby s vodou.
  5. Do 2/3 se svíce nechá dohořet po označenou rysku a poté ji odejmeme a uhasíme ve sklenici s vodou, kterou jsme si připravili. Doba pálení jedné svíce je zhruba 10-12 minut pro každé ucho.Pokládám za důležité připomenout, že účinnost spočívá v aplikaci svící do obou uší.Ošetřovaný si po odejmutí svíce může opatrně vyčistit a namasírovat okraje zvukovodu.